go up


Doğal Afet


Doğal afetlerin yarattığı riskler ve doğal felaketlerden kaynaklanan ekonomik kayıplar artış göstermektedir. Dünya genelinde her yıl, doğal felaketler milyarlarca varlığa neden olan varlıkları yok ediyor. Orman yangınları her yıl milyarlarca zarara neden oluyor. Dahası, daha yüksek sıcaklıklar ve uzun süreli kuru hava koşulları da diğer bölgelerdeki risk durumunu değiştiriyor.


Gök gürültülü fırtınalar, dolu ve kasırgalar son derece yıkıcı. Gök gürültülü fırtınalardan kaynaklanan kayıplar artıyor Gök gürültülü fırtınaların getirdiği tek tehlike yıldırım değildir. Dolu, kuvvetli rüzgar rüzgarları, kasırgalar ve yoğun yağışlar da düzenli olarak yer almaktadır. Sel baskınları, nehir taşkınları ve heyelanlar takip edebilir. Kayıplar milyarlarca dolar olabilir.


Sel, fırtına dalgalanmaları ve ani sellerden kaynaklanan riskler Hafife alınan doğal tehlikeler. Nüfus yoğunluğu kayıp riskini belirler Doğal afetlerle ilgili uzun vadeli verilere göre, yalnızca fırtınalar dünya çapında sellerden daha fazla kayba neden oluyor. Dahası, iklim değişikliği birçok bölgede aşırı yağış olasılığını artırıyor ve bu da daha sık sel baskınlarına ve feci sellere yol açacak.


Kış fırtınaları ve kar fırtınaları bir kasırga kadar hasara neden olabilir. Bu kış fırtınalarının rüzgar hızları siklonlarınkine ulaşmazken, fırtına cepheleri 1.000 km'nin üzerinde olabilir ve yarım kıtayı süpürebilir.


Daha fazla bilgi almak veya potansiyel bir işbirliği için lütfen formu doldurarak bizimle irtibata geçin


Isim ve Soyisim
 
e-posta
      
Tel
Verileriniz güvendedir. KVKK ve Gizlilik Politikamızı tıklayarak inceleyebilirsiniz Formu göndererek sözleşmemizi kabul etmiş oluyorsunuz.

instagram account linkedin account facebook account facebook account twitter account

Copyright © 2024 Coris Sigorta

YessCompany


Web sitesi trafiğini analiz etmek ve deneyiminizi iyileştirmek için bu sitede 'çerez' kullaniyoruz. OK