go up


Sağlık


Etrafımızda sağlık riskleri bulunmaktadır. Yakınınızdaki bir hapşırma grip olma riskinizi artırabilir. Obezite, şeker hastalığına yakalanma olasılığınızı artırır. Sigara içmek birçok kanser tipi için riskinizi artırır. Sağlık riskleri bazen kafa karıştırıcı olabilir, ancak anlaşılması önemlidir. Sizin ve ailenizin karşılaşabileceği riskleri bilmek, sağlık sorunlarından kaçınmanın yollarını bulmanıza yardımcı olabilir. Bir tıbbi tedavinin risklerini ve yararlarını bilmek size ve doktorunuza bilinçli kararlar vermenize yardımcı olabilir.


Bir sağlık riski, bir şeyin sağlığınıza zarar verme veya başka şekilde etkileme şansı veya olasılığıdır. Risk, kesinlikle kötü bir şey olacağı anlamına gelmez. Sadece bir olasılıktır. Risk faktörleri olarak adlandırılan çeşitli özellikler, sağlık risklerinizin yüksek veya düşük olup olmadığını belirler.


Kişisel sağlık risk faktörleriniz yaşınızı, cinsiyetinizi, aile sağlığı geçmişinizi, yaşam tarzınızı ve daha fazlasını içerir. Genleriniz veya etnik kökeniniz gibi bazı risk faktörleri değiştirilemez. Diyetiniz, fiziksel aktiviteniz ve emniyet kemeri takıp takmadığınız gibi diğer etkenler sizin kontrolünüz altındadır.


Bir tıbbi tedavinin veya davranış değişikliğinin potansiyel risklerini veya yararlarını anlamak için, "mutlak risk" adı verilen bir matematik kavramına odaklanmaya yardımcı olur.” Mutlak risk, bir süre içinde ortaya çıkabilecek bir sağlık sorunu gibi bir şeyin olma şansıdır.


Daha fazla bilgi almak veya potansiyel bir işbirliği için lütfen formu doldurarak bizimle irtibata geçin


Isim ve Soyisim
 
e-posta
      
Tel
Verileriniz güvendedir. KVKK ve Gizlilik Politikamızı tıklayarak inceleyebilirsiniz Formu göndererek sözleşmemizi kabul etmiş oluyorsunuz.

instagram account linkedin account facebook account facebook account twitter account

Copyright © 2024 Coris Sigorta

YessCompany


Web sitesi trafiğini analiz etmek ve deneyiminizi iyileştirmek için bu sitede 'çerez' kullaniyoruz. OK