go up

Coris Sigorta Haberler

Haberlerimizi bu sayfadan takip edebilirsinizSayı: 3
Tarih: Haziran 2021

Sigorta yaptırılırken nelere dikkat edilmeli?


Günümüzde en yaygın sıkıntılardan biri, mağdur olduğumuz anlarda sigorta poliçesinin teminatlarının kapsam dışında olduğunu öğrenmek. Böyle bir durumla karşılaşmamak için birkaç basit noktaya dikkat etmek yeterlidir. Genellikle alış veriş yaparken satın alacağımız ürünleri detaylı bir şekilde inceleriz. Poliçeler için de durumun farklı olmaması gerekir.

Poliçenizi dikkatlice okuyup inceleyiniz.

Poliçe sigorta yaptıran ile sigorta şirketlerinin arasında yapılan bir sözleşme olup her iki tarafın da hükümlerini içermektedir. Yükümlülüklerin doğru ve eksiksiz anlaşılabilmesi için dikkatlice okumak gerekir.

Sigorta genel şartlarını inceleyiniz.
Sigorta genel şartları, sigorta şirketleri tarafından verilir ve her iki tarafın da yapacaklarına dair görevlerini yükümlülüklerini içermektedir. İleride karşılaşılabilecek bir sorunu en az seviyeye indirilebilmek için dikkatlice incelenmesi gerekir.

Sigorta teminatının neleri kapsadığını sorun.
Başınıza kötü bir olayın gelebilme ihtimaline karşılık yaptırdığınız sigortanın neleri, hangi olayları kapsadığını sorun, araştırın.

Poliçe prim tutarını ödemeyi unutmayın.
Sigorta teminatı, ilk ücretin ödenmesiyle başlar ve ödendikten sonra sorumluluk sigorta şirketine geçer. Eğer bu tutar ödenmez ise bu durumdan sigorta şirketleri sorumlu olmayabilir.

Poliçe teminatlarında kullanılan cümleler kafanızı karıştırıyorsa veya daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa sigorta acente veya brokarınıza danışabilirsiniz. Broker şirketlerinin görevi size en uygun poliçe ve teminat seçiminde size yardımcı olmaktır. Coris Sigorta’nın deneyimli ekibi bu alanda uzmanlaşmıştır. Risk hesabınız için, en baştan konuyu bilen birine danışmak seçim yaparken avantaj sağlayacaktır.instagram account linkedin account facebook account facebook account twitter account

Copyright © 2024 Coris Sigorta

YessCompany


Web sitesi trafiğini analiz etmek ve deneyiminizi iyileştirmek için bu sitede 'çerez' kullaniyoruz. OK