go up

Coris Sigorta Haberler

Haberlerimizi bu sayfadan takip edebilirsinizSayı: 4
Tarih: Temmuz 2021

Siber Saldırılar ve Sigortalamanın Önemi


İçinde yaşadığımız teknolojik çağın siber riskleri ve siber tehditleri bulunmaktadır. Siyah şapkalı hackerlar veya davetsiz misafir olarak tanımladığımız hacker grupları, hükümetler, kurumlar, küçük ve orta ölçekli işletmeler, hastaneler ve kafeler gibi birçok kurum veya kuruluşu mağdur etmektedir. Ayrıca, bu zarardan sadece işletmeler değil dolaylı yoldan olarak da şirket ile bağlantısı bulunan herkesin verisi tehdit altındadır.
Siber saldırılar, bir veya daha fazla bilgisayardan karşı tarafın bilgisayarına veya ağına veri çalmak, değiştirmek veya yok etmek için çeşitli yöntemlerin kullanıldığı saldırıların tamamıdır. Günümüzün yaygın siber saldırıları ve tehditleri insanlara, işletmelere ve hükümetlere kısıtlamalar getirebiliyor. Bu siber saldırılar, ne kadar ciddi görünse de kesinlikle önlenebilir ve verileri risklerinizi teminat altına alabilirsiniz.

Peki, siber saldırıya maruz kalabilecek bir kişi bu durumda ne yapmalı?

Bu tür saldırıların önüne geçmek zor gibi görünse de sistemli ve iyi yapılandırılmış bir düzen sayesinde mümkündür. Nesnelerin İnterneti, ağlar üzerinde yaygınlaşıyor ve her gün yeni cihazlar bu altyapıları kullanıyor. Ağa bağlanan kişi ve cihaz sayısı arttıkça, dolaşan veri de artıyor. Bu yüzden olası tehlikeler iyi tanımlanmalı ve siber tehditlere karşı en katı güvenlik önlemleri alınmalıdır. Ayrıca kişilerin siber saldırılar konusunda bilinçlendirilmesi, siber saldırı eğitimlerinin sürdürülmesi ve kişilerin bilgilerinin zamanında güncellenmesi gerekmektedir.
Veri koruma ve veri sızıntısını önlemek için siber güvenlik önlemleri büyük bir önem arz ediyor. Kurumsal bilgilerin riskleri gibi, bireysel alanda sık görülen kimlik hırsızlığı, çevrimci (online) zarar, e-reputasyon (itibar), e-alışveriş, hileli ödeme araçları gibi alanlarda saldırılar da büyük bir tehlike oluştururken siber güvenlik sigortası ile verilerin teminat altına alınması mümkündür. Eğer, siz de siber saldırılara maruz kalma ihtimaline karşı oluşabilecek hasarı minimum seviyeye indirmek isterseniz, iletişim adreslerimizden ulaşıp bizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.instagram account linkedin account facebook account facebook account twitter account

Copyright © 2024 Coris Sigorta

YessCompany


Web sitesi trafiğini analiz etmek ve deneyiminizi iyileştirmek için bu sitede 'çerez' kullaniyoruz. OK